Ventilatsioonitööd

Ventilatsioonitööd on olnud aastaid Kulden Grupi teenuste nimekirjas. Puhas ja värske õhk mõjutab tugevasti meie elukvaliteeti nii kodus kui ka tööpostil. Selle tagamiseks tuleb hoone sisekliima komplektselt läbi mõelda ja vastavalt kalkuleerida. Just selliseid ventilatsioonisüsteeme on Kulden Grupp juba aastaid projekteerinud ja paigaldanud.

Peame meeles, et kliendi soov on kvaliteetne sisekliima, energiasäästlikkus, efektiivsus, süsteemi müratu toimimine ja lihtne hooldus. Hea sisekliima mõjutab positiivselt ka ehitise eluiga.

Kulden Grupp projekteerib Teile sobiva ventilatsioonisüsteemi, pakub paigaldust ja organiseerib vajadusel ka hilisema hoolduse. Pakume lahendusi nii valmismisjärgus objektile kui ka juba valmis hoonele. Nii et parem hilja, kui mitte kunagi!

 

Ventilatsiooniliigid:

  1. Loomulik ventilatsioon
  2. Sund- ehk mehaaniline ventilatsioon

Ventilatsioon on õhuvahetus  siseruumides.

Loomuliku ventilatsiooni puhul vahetub õhk ruumides läbi uste, akende, värskeõhuklappide. Selline lihtsaim ja odavaim moodus ei ole energiasäästlik ega reguleeritav. Loomulik ventilatsioon on ilmastiku suhtes tundlik ning suur osa küttesoojusest väljub hoonest kahjuks kontrollimatult.

Sundventilatsioon jaguneb:

  1. Mehaaniline sissepuhke- ja väljatõmbeventilatsioon
  2. Soojustagastusega sissepuhke- ja väljatõmbeventilatsioon

Õigesti projekteeritud sundventilatsioon tagab kvaliteetse töö ja elukeskkonna. Mehaanilise ventilatsioonisüsteemi puhul suunatakse puhas  eelsoojendatud või jahutatud õhk siseruumidesse ning saastunud õhk viiakse välja. Õhu koguseid saab reguleerida ja süsteem on varustatud efektiivsete mürasummutidega.

Soojustagastusega ventilatsioon koosneb soojusvahetiga ventilatsiooniagregaadist, ventilatsioonitorustikust ja selle lõppelementidest. Eesmärgiks on küttesoojuse tagastamine siseruumidesse. Süsteemi kaudu väljuv soojus kantakse üle sissetulevale puhtale õhule. Soojustagastus selle süsteemi puhul on kuni 80 % mis garanteerib perspektiivis märgatava energia säästu, kuigi paigaldus on kallim kui lihtsustatud variandil.

Tunneme põhjalikult kõiki tänapäeva sisekliimatehnikaid ja õhuvahetusprotsesse. Meie töötajad läbivad regulaarselt täiendkoolitusi , et hoida end pidevalt kursis uute tehnoloogiate ja materjalidega. Projekteerime ja paigaldame Teile kõige efektiivsema ja energiasäästlikuma ventilatsioonisüsteemi, mis tagab kvaliteetse mikrokliima aastateks.  Samas pakume ka ventilatsioonisüsteemi regulaarset hooldust. Kliendi soovil pakume juhtautomaatika ühilduvust nii näiteks „TARK KODU“, „NUTIMAJA“ ja teiste koduautomaatika juhtimissüsteemidega.

Usalda asjatundjaid ja konsulteeri meiega juba täna!

TEHTUD VENTILATSIOONITÖÖD

Pin It on Pinterest

Share This